Наказ про підсумки проведення у закладі тижня з протидії булінгу

У К Р А Ї Н А

РАДИВИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ДУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НЕМИРІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

    НАКАЗ

13.10.2023                                                                                  №169

Про підсумки проведення

у закладі тижня з протидії булінгу

            На виконання наказу від  09жовтня 2023 року №167 «Про проведення у закладі тижня з протидії булінгу», а також з метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в ліцеї з     09 по 13 жовтня 2023 року проведено тиждень з протидії булінгу.

     Впродовж тижня класними керівниками були проведені  тематичні виховні заходи по класах:

 • Перегляд мультфільму, який допоможе запобігти цькуванню серед дітей «Булінг в шкільному колективі» ( 1 клас, класний керівник Зоя ПИЦУРА);
 • Перегляд мультфільмів з коментуванням «Жив собі чорний кіт» та «Про пташок» ( 2 клас, класний керівник Тетяна ПАСІЧНИК);
 • Перегляд відео «Що таке булінг? Який він буває та як спробувати його зупинити» ( 3 клас, класний керівник Софія МИСИК);
 •  Перегляд відео з обговоренням «STOP булінг. Поради дітям» ( 4 клас, класний керівник Тетяна САВКА);
 • Година спілкування «Як подолати булінг» ( 5 клас, класний керівник Валентина СТРУСЬ);
 •  Антибулінговий урок «Не цькуй!» (6 клас, класний керівник Любов МИСАКОВЕЦЬ);
 • Круглий стіл «Зупинимо булінг всі разом», урок відвертого спілкування «Змінюй в собі негативне ставлення до інших» (7 клас, класний керівник Оксана СТОРОЖУК);
 • Колаж «Зупинимо булінг разом» ( 8 клас, класний керівник Оксана БЕРЕЗА);
 •  Перегляд презентації «Україна без насильства. Булінгу – ні» ( 9 клас, класний керівник Валентина ШУЛЯК);
 • Година спілкування «Стережись! Бо, що посієш, те й пожнеш!» ( 10 клас, класний керівник Ірина БАРАБАХ);
 •  Тренінгове заняття «Скажемо булінгу – ні» ( 11 клас, класний керівник                            Оксана ГРУШЕЦЬКА).

Учні говорили  на тему «STOP булінг». Метою роботи вчителів було знайомство з поняттям «булінгу»,  його попередженням; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвинути вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки. 

        Для учнів 5 – 7 класів практичним психологом Ангеліною ЧЕРНЯК було проведено бесіди «Булінг і кібербулінг», «Життя без насильства», а також тренінг «Булінг у дитячому середовищі». Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учням було роздано пам’ятки про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Учні 8 класу мали можливість відвідати морально-етичну бесіду «Що добре, а що погано»,  яку провела соціальний педагог Юлія ВОЛЯНЮК. Під час спілкування діти розповідали як вони розуміють  поняття «булінг», які бувають види та прояви булінгу, висловлювали свої думки та судження щодо того,  як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути  булінгу серед дітей.
              

Виходячи з вищевказаного

НАКАЗУЮ:

1. Визнати, що «тиждень з протидії булінгу» проведено на належному рівні.

2. Заступнику директора з виховної роботи Оксані СТОРОЖУК:

2.1. Провести просвітницько-профілактичні заходи з педагогами, батьками, учнями щодо роз’яснення основних причин, ознак булінгу, мобінгу в освітньому середовищі та оволодіння практичними методами оперативного реагування, запобігання таким ситуаціям.

2.2. Невідкладно інформувати відділ освіти про випадки булінгу та домашнього насильства.

2.3. Впродовж ІІ семестру 2023 – 2024 навчального року організувати у закладі проведення заходів щодо попередження насильства у сім’ї.

3. Класним керівникам 1-11 класів проводити з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу, інформаційно-просвітницькі заходи, невідкладно інформувати визначені законом органи про випадки насильства, що стали їм відомі.

4. Практичному психологу Ангеліні ЧЕРНЯК та соціальному педагогу Юлії ВОЛЯНЮК:

4.1. Здійснювати методичне забезпечення з питань запобігання та протидії домашньому  насильству та булінгу. Надавати педагогам школи допомогу з питань підготовки та проведення занять щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі.

4.2. Провести навчальний семінар з педагогічними працівниками, спрямовані на захист прав та інтересів дітей та  інших учасників освітнього процесу.

4.3. Розробити методичні рекомендації щодо надання психологічної допомоги учням, які стали жертвами насильства, булінгу та розмістити на сайті закладу.

4.4. Вивчити стан мікроклімату в класних колективах (5-11 класи), визначити індекс згуртованості та наявність соціально відторгнених школярів. З учнями початкових класів провести цикл психологічних практикумів з формування позитивних взаємин та формування уміння відстоювати свою честь і гідність за допомогою соціально прийнятної поведінки.

4.5. Провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до протиправної поведінки.

4.6. Продовжити  міжвідомчу взаємодію з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, службою у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Оксану СТОРОЖУК

             Директор                                                              Ірина ПОЛЬОВА

    З наказом ознайомлені                            Оксана СТОРОЖУК

             Тетяна ПАСІЧНИК                          Юлія ВОЛЯНЮК

               Зоя ПИЦУРА                                            Софія МИСИК

               Тетяна САВКА                                         Валентина СТРУСЬ

               Валентина ШУЛЯК                                 Оксана БЕРЕЗА

               Оксана ГРУШЕЦЬКА                              Ірина БАРАБАХ

               Любов МИСАКОВЕЦЬ                           Ангеліна ЧЕРНЯК