Порядок організації харчування учнів та створення комісії з бракеражу продуктів харчування та прод

Про порядок організації
харчування учнів та створення комісії
з бракеражу продуктів харчування
та продовольчої сировини

На виконання частини 3 статті 56 Закону України «Про освіту», абзацу 5 частини 3 статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», частини 3 статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» (зі змінами), Постанови Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» (зі змінами), спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242/329 від 01.06.2005 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 червня 2005 року за  № 661/10941, рішення Радивилівської міської ради від 07 грудня 2018 року №644 «Про організацію харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах освіти Радивилівської обєднаної територіальної громади у 2019 році»,

 НАКАЗУЮ:

1.    Призначити відповідальним за організацію харчування учнів заступника директора  з виховної роботи Сторожук О.В.
2.    Заступнику директора школи з виховної роботи   Сторожук О.В.:
2.1.    Скласти та подати директору на затвердження списки дітей, які потребують безкоштовного харчування згідно з довідками про одержання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям  і подати їх у відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради – щомісячно до 01 числа.
2.2.    Харчування учнів пільгової категорії здійснювати лише за наявності підтверджуючої довідки –  впродовж року.
2.3.    Узгодити графік організації харчування в Радивилівському районному управлінні ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області.
3.    Класним керівникам 1-11 класів проінформувати батьків про правила одержання безкоштовного та платного харчування, своєчасного подання документів на його організацію.
4.    Кухарю  Горопасі В.М.:
4.1.    Нести повну персональну відповідальність за якість та асортимент продуктів харчування та продовольчої сировини, які прийнято до закладу, відповідно до вимог технічної, якісної характеристики продуктів харчування за додержанням вимог зберігання.
4.2.    Скласти двотижневе примірне меню та подати його на  погодження в
Радивилівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Рівненській області та неухильно його дотримуватися – щосезонно.
4.3.    Не замовляти та не приймати продукти, заборонені для вживання в навчальному закладі.
4.4.    Забезпечувати двотижневий запас продуктів тривалого терміну зберігання.
4.5.    Забезпечити відповідальність за зберігання та використання денного запасу продуктів, повноту закладки і вихід страв, якість і своєчасне приготування їжі, дотримання технології приготування, відбір та зберігання добової проби страв, дотримання правил особистої гігієни, санітарний стан харчоблоку.
4.6.    Забезпечити відбір добових проб кожної страви раціону та зберігати упродовж доби до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня.
4.7.    Видавати готові страви тільки після проби особою, відповідальною за організацію харчування, та з її дозволу, відповідно до затвердженого графіка видачі їжі з харчоблоку.
4.8.    Суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог під час зберігання, кулінарної обробки продуктів харчування, дотримуючись послідовності виробничого процесу та технології приготування їжі.
4.9.    Не допускати на харчоблок сторонніх осіб, персонал без санітарного одягу.
4.10.     Кожного дня складати меню, меню-вимогу і подавати на затвердження директору.
4.11.    Першого числа кожного місяця подавати звіт про харчування дітей до бухгалтерії  відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради.

5.    Призначити відповідальною особою за зняття проби готових страв заступника директора з виховної роботи Сторожук О.В.
6.    Призначити  заступника директора з навчально-виховної роботи            Пасічник Л.В. відповідальною особою за зняття проби готових страв у разі відсутності Сторожук О.В.
7.     Відповідальним особам за зняття проби готових страв:
7.1.    Знімати пробу страв  за 30 хвилин до видачі їжі відповідно до переліку страв, наведеному в меню, при цьому визначати фактичний вихід страв, їх температуру, смакові якості, консистенцію, запах.
7.2.    Результати зняття проби вносити до Журналу бракеражу готової продукції під особистий підпис.
7.3.    Бути присутньою під час відбору кухарем добових норм кожної страви раціону.
7.4.    Забезпечити контроль за дотриманням правил особистої гігієни персоналом, перевіряти наявність гнійничкових захворювань і гострих респіраторних інфекцій у працівників харчоблоку, про що зазначати у Журналі здоров’я працівників харчоблоку.
8.     Створити комісію з бракеражу продуктів харчування та продовольчих товарів на 2019-2020 навчальний рік у складі:
Сторожук О.В. – голова комісії;
Горопаха В.М. – член комісії;
     Мисик О.А. – член комісії.           
12. Комісії з бракеражу продуктів харчування та продовольчої сировини:
12.1. Проводити оцінку якості завезених продуктів харчування та продовольчої сировини (запах, смак, колір, консистенція тощо) за наявності всіх супровідних документів (із зазначенням походження, безпечності, якості продукту), що відповідають вимогам державних стандартів – постійно.
12.2. При виявленні нестачі або надлишку під час прийому одного з видів продуктів комірник зобов’язаний припинити прийом продуктів харчування та продовольчої сировини. Подальший прийом та переваження сировини здійснювати всією комісією з бракеражу за участю представника постачальника, а також представника органу громадського самоврядування (від колективу або батьків). Результати оформлюються Актом прийому у 2-х примірниках – у день виявлення нестачі або надлишку.
12.3. Комісія з бракеражу складає Акт бракеражу у 3-х примірниках при встановленні недоброякісності будь-якого продукту (зокрема з великим відсотком відходів). Неякісну продукцію разом з примірником Акту  повернути постачальнику –  у день виявлення.
13. Встановити такий режим харчування
      10.30 – 10.55 –  1 кл.
      10.35 – 10.55 – 2-4 кл.
      11.40 – 12.05 – 5-11 кл.      
9.    Чергування вчителів у їдальні здійснювати згідно з графіком.
10.     Вчителям 1-4 класів супроводжувати учнів під час переходу в їдальню та прийому їжі з метою забезпечення належного порядку.
11.     Мисику О.А., завгоспу школи, забезпечувати безперебійну роботу електроплит, водонагрівача, холодильного устаткування.
12.    Контроль за виконанням  наказу залишаю за собою.

      Директор                                                                           І.Польова
                            
           З наказом ознайомлені                                         О.Сторожук      
                          В.Горопаха                                             В.Путяк
                          Т.Пасічник                                              В.Струсь
                          Г.Касян                                                    Т.Савка
                          Л.Мисаковець                                         О.Мисик
                          І.Барабах                                                 В.Гуменюк  
                          О.Грушецька                                          З.Пицура
                          В.Шуляк