Підсумки проведення у закладі Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

23.09.2019                                                                                  №138

Про підсумки проведення

 у закладі Всеукраїнського

 тижня з протидії булінгу

            На виконання наказу від 13вересня 2019 року №133 „Про проведення у закладі Всеукраїнського тижня з протидії булінгу”, а також з метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в школі з 16 по 20 вересня 2019 року проведено Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

     Впродовж тижня класними керівниками були проведені тематичні виховні заходи по класах (згідно розкладу). Учні говорили на тему «STOP булінг». Метою роботи вчителів було знайомство з поняттям «булінгу», його попередженням; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвинути вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки. 

        Для учнів 9 – 11 класів практичним психологом Совою Я.О. було проведено круглий стіл «Булінг як форма насильства у закладі освіти» та дискусію «Епідемія булінгу в закладах освіти і що робити?». Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учням було роздано пам’ятки про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Учні 5 – 9 класів мали можливість відвідати семінари – тренінги: «Насильство в закладах освіти: сутність, види проявів, профілактика», «Способи та методи вирішення проблеми булінгу у дитячому середовищі», які також проводила практичний психолог Сова Я.О. Під час спілкування діти розповідали як вони розуміють поняття «булінг», які бувають види та прояви булінгу, висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути булінгу серед дітей.
              

Виходячи з вищевказаного

НАКАЗУЮ:

1. Визнати, що „Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу” проведено на належному рівні.

2. Заступнику директора з виховної роботи Сторожук О.В.:

2.1. Провести просвітницько-профілактичні заходи з педагогами, батьками, учнями щодо роз’яснення основних причин, ознак булінгу, мобінгу в освітньому середовищі та оволодіння практичними методами оперативного реагування, запобігання таким ситуаціям.

2.2. Невідкладно інформувати відділ освіти про випадки булінгу та домашнього насильства.

2.3. Впродовж ІІ семестру 2019 – 2020 навчального року організувати у закладі проведення заходів щодо попередження насильства у сім’ї.

3. Класним керівникам 1-11 класів проводити з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу, інформаційно-просвітницькі заходи, невідкладно інформувати визначені законом органи про випадки насильства, що стали їм відомі.

4. Практичному психологу Сові Я.О. та соціальному педагогу Новосад О.В.:

4.1. Здійснювати методичне забезпечення з питань запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу. Надати педагогам школи допомогу з питань підготовки та проведення занять щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі.

4.2. Провести навчальний семінар з педагогічними працівниками, спрямовані на захист прав та інтересів дітей та інших учасників освітнього процесу.

4.3. Розробити методичні рекомендації щодо надання психологічної допомоги учням, які стали жертвами насильства, булінгу та розмістити на сайті закладу.

4.4. Вивчити стан мікроклімату в класних колективах (5-11 класи), визначити індекс згуртованості та наявність соціально відторгнених школярів. З учнями початкових класів провести цикл психологічних практикумів з формування позитивних взаємин та формування уміння відстоювати свою честь і гідність за допомогою соціально прийнятної поведінки.

4.5. Провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до протиправної поведінки.

4.6. Продовжити міжвідомчу взаємодію з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, службою у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Сторожук О.В.

             Директор                                                             І.Польова

              З наказом ознайомлені                                       О.Сторожук

                                  Т.Пасічник                                        В.Путяк

                                  Г.Касян                                             З.Пицура

                                 Т.Савка                                              В.Струсь

                                 Л.Мисаковець                                   В.Шуляк

                                О.Грушецька                                      І.Барабах

                                 В.Гуменюк                                         Я.Сова

                                 О.Новосад