Підсумки проведення у закладі Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Про підсумки проведення

 у закладі Всеукраїнського

 тижня з протидії булінгу

            На виконання наказу від  24 вересня 2021 року №144 „Про проведення у закладі Всеукраїнського тижня з протидії булінгу”, а також з метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в ліцеї з 27 вересня по 01 жовтня 2021 року проведено Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

     Впродовж тижня класними керівниками були проведені  тематичні виховні заходи по класах:

 • Виховна година «Повага до себе та інших людей» ( 1 клас, класний керівник Софія МИСИК);
 • Виховна година «Що треба робити, щоб світ став добрішим…» ( 2 клас, класний керівник Тетяна САВКА);
 • Виховна година «Що то значить – справжній друг?» ( 3 клас, класний керівник Зоя ПИЦУРА);
 • Виховна година «Добро починається з тебе» ( 4 клас, класний керівник Тетяна ПАСІЧНИК);
 • Круглий стіл «Зупинимо булінг всі разом» (5 клас, класний керівник Оксана СТОРОЖУК);
 • Година спілкування «Не допусти насилля над ближнім» ( 6 клас, класний керівник Оксана БЕРЕЗА);
 • Мозковий штурм «Хвороби цивілізації» ( 7 клас, класний керівник Валентина ШУЛЯК);
 • Перегляд та обговорення відеоролика «З яких слів потрібно почати діалог під час булінгу в школі» ( 8 клас, класний керівник Ірина БАРАБАХ);
 • Перегляд та обговорення відеоролика «Як Нік Вуйчич боровся з булінгом у своєму житті» ( 9 клас, класний керівник Оксана ГРУШЕЦЬКА);
 • Виховна година «Булінг та його прояви: агресор – жертва – спостерігач» ( 10 клас, класний керівник Валентина СТРУСЬ);
 • Виховна година «Булінг та його прояви: агресор – жертва – спостерігач» ( 11 клас, класний керівник Валентина ГУМЕНЮК).

Учні говорили  на тему «STOP булінг». Метою роботи вчителів було знайомство з поняттям «булінгу»,  його попередженням; виховання в учнів почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвинути вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки. 

        Для учнів 5 – 7 класів практичним психологом Лєною АНТОНЮК було проведено бесіди «Булінг і кібербулінг», «Життя без насильства», а також тренінг «Булінг у дитячому середовищі». Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі. Учням було роздано пам’ятки про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки. Кожен бажаючий мав можливість висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Учні 8 класу мали можливість відвідати морально-етичну бесіду «Що добре,а що погано»,  яку провела соціальний педагог Юлія ВОЛЯНЮК. Під час спілкування діти розповідали як вони розуміють  поняття «булінг», які бувають види та прояви булінгу, висловлювали свої думки та судження щодо того,  як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути  булінгу серед дітей.
              

Виходячи з вищевказаного

НАКАЗУЮ:

1. Визнати, що „Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу” проведено на належному рівні.

2. Заступнику директора з виховної роботи Оксані СТОРОЖУК:

2.1. Провести просвітницько-профілактичні заходи з педагогами, батьками, учнями щодо роз’яснення основних причин, ознак булінгу, мобінгу в освітньому середовищі та оволодіння практичними методами оперативного реагування, запобігання таким ситуаціям.

2.2. Невідкладно інформувати відділ освіти про випадки булінгу та домашнього насильства.

2.3. Впродовж ІІ семестру 2021 – 2022 навчального року організувати у закладі проведення заходів щодо попередження насильства у сім’ї.

3. Класним керівникам 1-11 класів проводити з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії домашньому насильству та булінгу, інформаційно-просвітницькі заходи, невідкладно інформувати визначені законом органи про випадки насильства, що стали їм відомі.

4. Практичному психологу Лєні АНТОНЮК та соціальному педагогу Юлії ВОЛЯНЮК:

4.1. Здійснювати методичне забезпечення з питань запобігання та протидії домашньому  насильству та булінгу. Надавати педагогам школи допомогу з питань підготовки та проведення занять щодо профілактики булінгу в учнівському середовищі.

4.2. Провести навчальний семінар з педагогічними працівниками, спрямовані на захист прав та інтересів дітей та  інших учасників освітнього процесу.

4.3. Розробити методичні рекомендації щодо надання психологічної допомоги учням, які стали жертвами насильства, булінгу та розмістити на сайті закладу.

4.4. Вивчити стан мікроклімату в класних колективах (5-11 класи), визначити індекс згуртованості та наявність соціально відторгнених школярів. З учнями початкових класів провести цикл психологічних практикумів з формування позитивних взаємин та формування уміння відстоювати свою честь і гідність за допомогою соціально прийнятної поведінки.

4.5. Провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до протиправної поведінки.

4.6. Продовжити  міжвідомчу взаємодію з підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, службою у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Оксану СТОРОЖУК

             Директор                                                             Ірина ПОЛЬОВА

    З наказом ознайомлені                            Оксана СТОРОЖУК

             Тетяна ПАСІЧНИК                          Юлія ВОЛЯНЮК

               Зоя ПИЦУРА                                            Софія МИСИК

               Тетяна САВКА                                         Валентина СТРУСЬ

               Валентина ШУЛЯК                                 Оксана БЕРЕЗА

               Оксана ГРУШЕЦЬКА                              Ірина БАРАБАХ

               Валентина ГУМЕНЮК                            Лєна АНТОНЮК