Коронавірус

Пам’ятка про коронавірус

1. Хто може заразитися цим вірусом? Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходиться переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій. 

2. Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання? Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

3. Як довго вірус живе на поверхнях? За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

4. Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів? Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу.

5. Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування? На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу. Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

6. Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

1) часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

2) під час кашлю або чихання прикривайте рот і ніс паперовою хусткою, уникайте тісного контакту з усіма хто має гарячку та кашель;

3) якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше звертайте до сімейного лікаря та повідомте йому попередню історію хвороби;

4) не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

7. Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

1) залишайтеся вдома, якщо захворіли;

2) уникайте тісного контакту з іншими людьми;

3) прикривайте рот і ніс тканиною під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки;

4) провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.