Відміна здачі обов’язкового ДПА у форматі ЗНО у 2021році

Відміна здачі обов’язкового ДПА у форматі ЗНО у 2021 році для учнів загальносвітніх шкіл,коледжів,технікумів та училищ у зв’язку з епідеміологічними умовами в Україні,за умови ,що в подальшому вони не будуть вступати до ВНЗ.
Підготовка до здачі ЗНО вимагає достатнього часу і взаємодії з вчителями чи репититорами. В умовах карантинної зональності,коли більшість закладів перебувають у червоній зоні,а відповідно і здобувачі освіти навчаються дистанційно , здача ДПА у форматі ЗНО може бути не об’єктивною через недостатній рівень підготовки. Слугує цьому декілька причин:
1)Очевидно ,що матеріал ,вивчений методами дистанційної освіти , засвоюється гірше.
2)Для належної підготовки зазвичай необхідні консультації з учителем,що зробити в умовах дистанційного навчання важко
3)Кількість матеріалу,що необхідно вивчити збільшується,через самостійне опрацювання,тобто і кількість самостійної домашньої роботи збільшується у декілька разів,що може негативно впливати на психіку та нерви дітей,які постійно перебувають у стресі , тому що необхідно вчасно здати роботи і виділити час на підготовку до ЗНО , тоді часу на відпочинок майже не залишається.А це у свою чергу призводить до погіршення здоров’я,бо майже весь матеріал необхідно сприймати через електронні засоби.
4)Також незрозуміло ,коли закінчиться епідемія,тобто якщо відмінять обов’язкове ЗНО за місяць до здачі,то це може негативно вплинути на психіку дітей,що не приведе за собою жодних хороших наслідків .
Тому ,я вважаю,що краще зараз відмінити обов’язкову здачу ДПА для тих,хто не буде продовжувати навчання у ВНЗ і бажано ,щоб це діяло до тих часів ,поки не зменшеться кількість дистанційної освіти до мінімуму. Також необхідно придумати механізми ,які будуть допомагати учням ,що будуть здавати у наступні роки,щоб вони не відчували психологічного тиску.І ще рекомендую розглянути кількість матеріалу для опрацювання самостійно,щоб діти більше відпочивали ,щоб зменшити шкоду їх здоров’ю,адже Україні необхідне здорове фізично і психологічно майбутнє населення.Маленькі кроки зараз ,великі у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.